تلفن 03153292222  تلگرام Eitaa گوگل مپ Instagram

جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد

عزم دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا مشارکت در توسعه فرهنگی و اجتماعی شهرستان است.
کد : 98

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا در جشن گلریزان آزادی زندانیان شهر مطرح کرد:

عزم دانشگاه شهرضا مشارکت در توسعه فرهنگی و اجتماعی شهرستان است

 

جشن گل ریزان ویژه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد شهرستان شهرضا همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) در ماه مبارک رمضان و به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا در این واحد دانشگاهی با حضور کلیه مسئولان شهرستان و خیرین شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد واحد شهرضا، دکتر علی شریف زاده در سخنانی ضمن عرض خیر مقدم به نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرضا، فرماندار، شهردار، رئیس شورای شهر و تنی چند از مسئولان شهری، برگزاری جشن گل ریزان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد شهرستان شهرضا را گامی مؤثر در کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه در میان خانواده‌های ایشان برشمرد و از اراده این دانشگاه به منظور حمایت از برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی شهرضا خبر داد.

دکتر شریف زاده در ادامه سخنان خود، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا را نهادی علمی در این منطقه عنوان کرد و گفت: هم اکنون بیش از 4 هزار دانشجو در 70 رشته مقطع کاردانی و کارشناسی، 50 رشته کارشناسی ارشد و 15 رشته دکتری تخصصی مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا در ادامه سخنان خود به بررسی نحوه عملکرد دانشگاه در سالهای گذشته پرداخت و گفت: دهه اول فعالیت این دانشگاه دهه توسعه کمی بوده و دهه دوم به نام دهه پژوهش محوری بنام گذاری شد که در همین زمینه دانشگاه موفق‌های بسیاری را کسب کرد و در نهایت دهه سوم و چهارم این دانشگاه به دهه کارآفرینی و اثر گذاری دانشگاه نام گذاری شده است.

دکتر شریف زاده از فعالیت 7 شرکت دانش بنیان و 30 شرکت فناور در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: در دهه چهارم فعالیت دانشگاه به دنبال تربیت دانشحویانی برای توسعه شهرستان هستیم که امیدواریم به این توفیق دست پیدا کنیم.

در ادامه این مراسم، سید رضا موسوی رئیس زندان شهرضا در سخنانی با تقدیر از دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا و سایر مسئولان این شهرستان در برگزاری این جشن گفت: برگزاری جشن گلریزان زندانیان جرائم غیر عمد از 27 سال گذشته در کشور اجراشده و اجرای این برنامه خیر از سال 80 در استان اصفهان آغاز شد که همین مسئله مایه خیرات و برکات فراوانی برای زندانیان و خانواده آنان گردیده است.

وی در ادامه گفت: همه‌ساله رسم بر این بوده که جشن گلریزان مسبب آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیر عمد را فراهم آورد که خوشبختانه در سال‌های اخیر این اتفاق مبارک رخ‌داده است.

رئیس زندان شهرضا همچنین در ادامه اذعان کرد: وضعیت اقتصادی و اجتماعی جامعه و تحریم‌های ظالمانه به‌گونه‌ای است که باعث بروز مشکلات اقتصادی فراوانی برای مردم شده و همین مسئله باعث زندانی شدن عده زیادی شده است.

وی در ادامه به ارائه گزارشی از عملکرد این ستاد در برگزاری جشن گل‌ریزان سال 95 پرداخت و گفت: در سال گذشته 100 میلیون تومان برای آزادی زندانیان در جشن گلریزان جمع‌آوری شد که 35 نفر به واسطه این مبلغ آزاد شدند که 19 نفر از این افراد محکومان مالی، 2 نفر مجرم دیه و پرونده‌ 14 نفر در حوزه مهریه و نفقه بود که البته کل بدهی آنان دو میلیارد و 479 میلیون تومان بوده، منتهی با توجه به اینکه نفس کار خیر مایه برکت است، مبلغ یک میلیارد و 440 میلیون تومان آن را شاکیان رضایت دادند، 261 میلیون تومان از طریق ستاد دیه پرداخت‌شده، 401 میلیون تومان از طریق تسهیلات بانکی بدون نرخ بهره و مابقی به میزان 100 میلیون تومان نیز از طریق خیرین در سال گذشته جمع‌آوری شد.

موسوی در ادامه اذعان کرد: به‌طور متوسط در طول هرسال بیش از دو هزار نفر به زندان شهرضا وارد می‌شوند که جرائم 33 درصد از آنان درزمینهٔ مواد مخدر، 23 درصد با موضوع سرقت، 20 درصد جرح و آدم‌ربایی و 16 درصد زندانیان جرائم غیر عمد است و مبالغ تهیه‌شده برای زندانیان در این جشن، صرفاً برای زندانیان جرائم غیر عمد اختصاص می‌یابد.

رئیس زندان شهرضا از اجرای برنامه‌های فرهنگی و قرآنی در زندان به‌منظور تربیت معنوی و اصلاحی زندانیان خبر داد و خاطرنشان کرد: اشتغال‌زایی و مهارت‌آموزی ازجمله برنامه‌های زندان‌هاست که در زندان شهرضا نیز تلاش می‌شود زندانیان در 15 رشته مهارت بیاموزند و پس از آزادی از مهارت‌های خود استفاده کنند.

گفتنی است در جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد شهرضا که 21 خردادماه در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا برگزار شد، بیش از 150 میلیون تومان از سوی خیرین برای آزادی زندانیان جمع‌آوری شد.

تصاویر مربوطه
Phoenix:تصویر0 از 13تصویرPhoenix:تصویر1 از 13تصویرPhoenix:تصویر2 از 13تصویرPhoenix:تصویر3 از 13تصویرPhoenix:تصویر4 از 13تصویرPhoenix:تصویر5 از 13تصویرPhoenix:تصویر6 از 13تصویرPhoenix:تصویر7 از 13تصویرPhoenix:تصویر8 از 13تصویرPhoenix:تصویر9 از 13تصویرPhoenix:تصویر10 از 13تصویرPhoenix:تصویر11 از 13تصویرPhoenix:تصویر12 از 13تصویر
کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا می باشد