تلفن 03153292222  تلگرام Eitaa گوگل مپ Instagram

شروع همکاری با یکی از دانشگاههای یونان

:::آرشیو:::


کد : 83

بازدید آقای دکتر کنستانتین از کشور یونان به همراه دکتر لطفی از استادان دانشگاههای کانادا از دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا انجام شد ایشان طی بازدید از امکانات وسیع آزمایشگاهی دانشگاه و دستاوردهای پرورش و پروسس گیاهان دارویی در واحد ضمن تقدیر از دست اندرکاران احیای طب سنتی در ایران اعلام همکاری نمودند که  بتوان ارتباط عمیق تری فی مابین دانشگاه یونان و دانشگاه آزاد شهرضا برقرار نمود. ایشان دارای تخصص می باشند، استاد طب سنتی یونان و استاد طب سوزنی هستند و مدرس روشهای جا بگیرم بوتاکس تا روش جدید الکترو اکوپانکچر و استاد داروی های گیاهی و گیاهان داروئی هستند در ضمن بنیان گذار شرکت وروسس Vrossis تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی درمانی صد در صد طبیعی و منتخب بهترین خلاقیت در اروپا نیز هستند.

برنامه ایشان برای برگشت به ایران سمینار ها. انتقال دانش و علوم یونان، این برنامه با همکاری و مساعدت دانشگاه آزاد شهرضا ان شالله از اردیبهشت سال آتی بر گزار می گردد.

http://vrossis.com/

برنامه آموزش عملی

استفاده از روش الکتروانکوپانکچر

:ِمدرس Dr.Konstantinosاز موسسه علمی  Natural Health Scienceیونان

کلیه پزشکان، همکاران و عزیزانی که جلسه پیشین حضورداشتند میتوانند

:cherry_blossom::cherry_blossom::cherry_blossom:

دوشنبه 11بهمن از ساعت 10_12

در درمانگاه ثامن الائمه واقع در خیابان پروین،

حضور بهم رسانند

 

طب سوزنی چیست

 

تاریخچه طب سوزنی به حدود 2000 سال قبل بر میگردد. درمان طب سوزنی در علم روز دنيا جايگاه بسيار مهمي را خصوصا در درمان بيماری های اسكلتي و عضلاني باز كرده است و تحقيقات آينده نگر فراوان نشان دهنده موثر بودن اين روش مي باشد. علی رغم قدمت طولانی این روش هنوز برای عمده مردم این سوال مطرح است که طب سوزنی چیست و درچه بیماری هایی از آن استفاده می شود. استفاده از جريان الكتريكي (الكترو اكوپانكچر) و باز كردن نقاط ماشه اي فعال به كمك اين روش يك تكنيك بسيار مدرن جديد و موثر مي باشد كه طب سوزنی سنتي اضافه شده و با بلوك جريانهاي نخاعي و آزادسازي اندروفين ها (در جريانهاي كم فركانس) موجب درمان شگرف و بسيار موثر در بسیاری از بیماری ها می شود.

فواید طب سوزنی چیست

 مزيت اصلي طب سوزنی بي ضرر و بي خطر بودن آن درتمام گروههاي سني و در تمام بيماريها مي باشد.

 مهمترین خواص طب سوزنی این است که شما بدون انکه خطرات روش های تهاجمی را تحمل کنید با یک روش بی ضرر و بی خطر و امتحان شده و مورد تایید انجمن طب سوزنی می توانید با کمترین میزان استفاده از دارو و به کمک طب سوزنی مدرن و علمی از بسیاری از بیماری ها رهایی پیدا کنید.

عوارض

 یکی از ویژگی های طب سوزنی این است که تقریبا عارضه ای ندارد و مضرات طب سوزنی به نسبت تمام درمان های دیگر حداقل است. یعنی ممکن است بیماری به طب سوزنی پاسخ ندهد ولی برخلاف بسیاری از روش های طب کلاسیک دچار عارضه ای نمی شود. تنها عارضه طب سوزنی این است که اگر از سوزن های غیر استریل و یک بار مصرف استفاده نشود، احتمال عفونت های پوستی وجود دارد.

 در عمده کیلنیک ها و از جمله کیلنیک تخصصی درد پیشگام از سوزن های یک بار مصرف استفاده می شود و این کار عوارض طب سورنی را به صفر می رساند.

متخصص طب سوزنی و کلینیک طب سوزنی

 امروزه طب سوزنی به صورت یک علم تخصصی درآمده و پزشکان دوره دیده در داخل و خارج کشور که دارای مدرک و مجوز انجام این روش هستند می توانند طب سوزنی را انجام دهند و بیماران آنها را تحت عنوان دکتر طب سوزنی می شناسند. متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی در دوره تخصصی با روش های طب سوزنی در کنترل و درمان درد های دیسک کمر و گردن و درمان آرتروز زانو آشنا می شوند و از روش های مدرن و غربی طب سوزنی جهت درمان بیماران اسکلتی _عضلانی استفاده می کنند.

آیا سوزن طب سوزنی دردناک است؟

 ضخامت سوزن طب سوزنی در حد تار مو می باشد و با پیشرفت هایی

که در روش های ساخت و برش سوزن طب سوزنی ایجاد شده و در تجربه اینجانب دیده شده بیماران عمدتا ورود سوزن به پوست را احساس نمی کنند.

طب سوزنى

هزینه طب سوزنی

هزینه طب سوزنی و درمان های طب فیزیکی در کیلنیک طب فیزیکی و توانبخشی پیشگام مطابق تعرفه وزرارت بهداشت می باشد و برای درمان های ترکیبی تخفیف بالای 50 % برای بیماران مرکز در نظر گرفته شده است. قیمت طب سوزنی تنها در کلنیک پیشگام 50 تومان در نظر گرفته شده است.

چه بیماری هایی با طب سورنی درمان می شوند؟

 نجمن طب سوزنی ایران و آمریکا و سازمان بهداشت جهانی اثرات طب سوزنی در بسیاری از بیماری ها تایید کرده است. درمان با طب سوزنی در موارد زیر مورد تایید داخلی و خارجی می باشد.

 سياتيك و تحريك ريشه هاي كمري يا دردهاي انتشاري گردن به دست به علت تحريك ريشه هاي گردن

اسپاسم ها و گرفتگي ها

آرتروز زانو و كندرومالاسي (دردهاي زانو خانمهاي جوان)

كاهش درد كمر و گردن

دردهاي ناشي از التهاب تاندون ( تاندونيتها ) و كشيدگي تاندونها

دردهاي عضلاني با منشاء سندرم مايوفاسيال

دردهاي كف پا خصوصا دردهاي بعد از استراحت در پاشنه ( التهاب فاسياي پلانتار )

تاندونيتهاي شانه و دردهاي شانه ناشي از برداشتن اجسام سنگين يا كشيدگي

سردرد

درمان چاقی

 جهت درمان موثر اين بیماری ها،طب سوزنی بايد توسط پزشك متخصص طب سوزنی که دوره ديده و آشنا به اين بيماريهاست تجويز شود.

 کلینیک طب سوزنی دایر در مرکز درد پیشگام و تحت نظر دکتر سپهریان متخصص طب فیزیکی و توانبخشی آماده انجام طب سوزنی در درمان دیسک کمر و دیسک گردن و زانو درد می باشد. همچنین تقریبا عمده بیماران دارای سردرد و خصوصا سردرد میگرنی با این روش درمانی از داروهای مضر و پرعوارض رهایی می یابند.

 تاثیرات مستند طب سونی بر روی درد های مختلف به صورت مختصر بحث خواهد شد:

درمان سیاتیک

 یکی از درمان های شایع و بسیار موثر در درمان دردهای سیاتیکی ودرد های انتشاری از کمر و لگن به سمت پاها طب سوزنی می باشد. طب سوزنی با هر دو رویکرد طب نوین و غربی و هم رویکرد طب شرقی و طب سنتی در کاهش درد و غیر فعال شدن التهاب و درد سیاتیک موثر است.

 انجمن طب سوزنی آمریکا با ارایه مدارک مستدل و تحقیقات طولانی آینده نگر اثر طب سوزنی درد درمان دردهای سیاتیکی را اثبات کرده است.

 بسیاری از دردهای ناشی از تحریک عصب سیاتیک ثانویه به التهابات و Trigger Point های مسیر ریشه های تحریک شده می باشد. بسیاری از این نقاط ماشه ای به راحتی و با درمان طب سوزنی و خصوصا همراه با تحریکات الکتریکی در مسیر این اعصاب غیر فعال می شوند.

 همچنین طب سوزنی با تاثیراتی که روی کانال ها و مردین های بلوک شده ایجاد می کند موجب رفع بلوک در مسیر مسدود شده می شود و انرژی به صورت روان در این مسیرها جریان پیدا می کند و این موجب کاهش درد و کاهش التهاب در مسیر عصب سیاتیک و دیسک های تحریک شده می شود . در نتیجه این فرایند ها هم بهبودی بیمار تسهیل شده و هم زمینه برای ارایه سایر خدمات توانبخشی از جمله ورزش درمانی ایجاد می شود.

درمان سردرد و میگرن

 طب سوزنى امروزه به صورت آکادمیک جهت درمان بسیاری از انواع سردرد ها و خصوصا سردردهای میگرنی مورد تایید 100% قرار گرفته است. بسیاری از سردردها یی که امروزه به راحتی برچسب میگرن به انها زده می شود میگرن واقعی نیستند و سردردهای گردنی با منشا اسپاسم های عضلات سر می باشند که موجب درد در سر بدون وجود درد گردن می باشند. بسیاری از انواع این سردردها با داروهای بسیار قوی متنند داروی دسته ضد تشنج ها تحت درمان هستند و موارد بیماران زیادی داشته ایم که طب سوزنی سردردهای انها را کاملا درمان کرده ایم و تمام داروهای پر عارضه انها را قطع کرده ایم.

در موارد میگرن قطعی هم طب سوزنی کمک شایان توجهی به درمان درد و یا حداقل کاهش محسوس درد و از همه مهمتر کاهش داروهای مصرفی بیمار خواهد داشت.

 طب سوزنی هورمون شادی اور ومهم در انواع سردرد ها یعنی سروتونین مغز را بالا می برد که این هورمون موجب کاهش شروع سردردها می شود.

 از سوی دیگر انجمن طب سوزنی آمریکا تاکید می کند که این روش با باز کردن عضلات اسپاستیک بسیار ریز در ناحیه سر و گردن هم موجب افزایش گردش خون و کمک به درمان موثر میگرن عروقی می شود و هم با شل شدن عضلات و کاهش تنشن میگرن عضلانی هم به شیوه شگرفی تغییر خواهد کرد.

 طب سوزنی به عنوان یک روش بی ضرر بسیار موثر و بدون عارضه به تمامی بیماران با انواع سردرد ها توصیه می شود. همچنین درمان افسردگی با طب سوزنی نیز امکان پذیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درمان سردرد های عصبی و میگرن با طب سوزنی لطفا به مقاله درمان سردرد های عصبی و میگرن با طب سوزنی مراجعه کنید

  درمان سندروم پاهای بی قرار

 امار جامعه ما برای سندروم پاهای بی قرارحدود 3% کل جامعه می باشد. بیماران ممکن است توصیف های مختلفی از سندرم پاهای بی قرار داشته باشند اما بسیاری ممکن است احساس سوزشو خارش یا حتی سوزن سوزن شدن ، درد و یا احساسی که انگار دارند پایشان را می کشند داشته باشند . این مشکل بیشترسبب می شود فرد شبها دچاراین ناراحتی ها شود و برخلاف درگیری اعصاب در دیسک کمر هنگام فعایت و راه رفتن فرد علایمی ندارد

 چون سندروم پاهای بی قراربیمار علایم خود را در حین بی حرکتی و استراحت نشان می دهد لذا موجب می شود فرد بخوبی نخوابد و لذا روز بعد هم دچار خستگی و کاهش انرژی خواهد بود. سندروم پاهای بی قرار در افراد بزرگسال ایجاد شده و در کودکان شایع نیست.

 داروهای معمولی برای سندروم پاهای بی قرار تجویز می شوند شامل لودوپا و گاباپنتین می باشند که نمی توانند باعث درمان کامل این وضعیت شوند وبه نوعی جنبه کنترلی دارند و عمدتا هم در بهترین شرایط تا 80% می توانند علایم بیمار را منترل کنند وعوارض جانبی انهاحالت تهوع، سرگیجه و خواب آلودگی می باشد که در بسیاری از بیماران غیر قابل تحمل می باشد.

 طب سوزنی قرنهاست است که در درمان سندروم پاهای بی قرار به شیوه بیار موثر عمل می کند.

 تحقیقات گسترده نشان می دهد تاثیرات طب سوزنی بر روی سندروم پاهای بی قرار بسیار بیشتر از تجویز داروهای شیمیایی می باشد ضمن اینکه بی عارضه هم می باشد.

 کیلنیک طب سوزنی پیشگام آمادگی درمان های غیر جراحی و طبی سندرم پاهای بی قرار را با بهره گیری از متخصصین مجرب طب فیزیکی و توانبخشی دارد.

  درمان کمردرد

 انجمن درد آلمان با تحقیقات زیاد نشان داده است که استفاده از طب سوزنی برای درمان کمردرد به نحو بارزی موثرتر از درمان های معمول می باشد و این مساله به قدری اثبات شده است که بسیاری ازسازمان های بیمه گر در آلمان طب سوزنی را بر خلاف بسیاری از درمان های دیگر از جمله فیزیوتراپی تحت پوشش بیمه ای قرار داده اند.

یکی از مهمترین درمان سنتی کمردرد ، طب سوزنی می باشد که از 2000 سال پیش انجام می شده است . امروزه طب سوزنی به عنوان یکی از بهترین درمان ها برای کمردرد خصوصا کمردردهایی که با اسپاسم عضله همراه می باشد ، مورد تایید تمام جوامع علمی دنیا از جمله سازمان بهداشت جهانی می باشد.

 طب سوزنی همراه تحریک الکتریکی با فزایش شدید جریان خون به محل موجب درمان بسیار موفق کمردرد هایی شده که پیش از این برای آنها درمان جراحی پیشنهاد می شد.

 شاید بتوان به جرات عنوان کرد کسانی که به دنبال درمان پارگی دیسک با طب سنتی هستند، ابتدا باید طب سوزنی را تجربه کنند. البته از نظر دکتر سپهریان با سابقه طولانی در درمان کمردرد با طب سوزنی ، برای درمان کمردرد ها خصوصا کمردرد سیاتیکی و یا کمردرد دیسکی بهتر است همزمان با طب سوزنی درمان دستی و آزاد سازی و لیزر درمانی همزمان در یک جلسه انجام شود.

 در یک تحقیق گسترده در انگلیس کمردرد 50 % بیمارانی که در این تحقیق گسترده با طب سوزنی تحت درمان واقع شدند، برای مدت طلانی بهبود یافت و از سوی دیگر 25 % افرادی که داروی کمر درد استفاده کرده اند و سایر روش های دیگر درمانی تحت معالجه قرار گرفتند احساس بهبود کردند. در پایان این تحقیق گسترده پزشک ارشد گروه نظارت بر تحقیق طب سوزنی را به عنوان یک راه بسیار موثر در درمان کمردرد و خصوصا برای درمان کمردرد مزمن می داند. وی اظهار می کند که نه تنها با این روش در کمردرد شدت درد بیمار کم می شود ، بلکه ناتوانی های جسمی دیگر بیمار هم که خود اغلب ناشی از کمردرد می باشد بهتر می شود و لذا کیفیت زندگی مستقل از خود کمردرد بهتر می شود.

 درمان طب سوزنی جهت باز کردن Trigger Point ها و کاهش التهاب ، افزایش خونرسانی ، افزایش فاکتور های نورو تروفیک و باز کردن اسپاسم ها موجب از بین رفتن درد بیمار می شود. همچنین بر اساس تئوری قدیمی چینی انرژی بلوک شده در محل مشکل آزاد می شود و این به درمان دراماتیک و متمایز درد کمک می کند.

  بر اساس آمار دقیق حدود ۸۵ درصد مردم، بالاخره در دوره ای از زندگی خود به کمر درد مبتلا می شوند. مجله پزشکی بریتانیا بر اساس یک تحقیق آینده نگر با آمار بالا یک دوره طب سوزنی تحت نظر یک متخصص را برای 70 % بیماران مبتلا به کمردرد موثر اعلام کرده است. و در تجربه ما طب سوزنی در درمان کمردرد بسیار موثر تر از فیزیوتراپی ساده می باشد.

درمان زانو درد

 طب سوزنی با چندین مکانیسم درد درمان سندرم پاتلوفمورال یا زانو درد جوانان کمک کننده است . درمان طب سوزنی در زانو درد بسیار کامل و قطغی می باشد و درمان کنترلی نیست و عمده بیماران که به صورت دقیق ورزش ها را انجام می دهند و جلسات طب سوزنی را کامل می کنند، می توانند هم زانوی خود را درمان کنند و هم از خطر ایجاد آرتروز در آینده جلوگیری کنند.

 مرکز طب سوزنی پیشگام در کنار طب سوزنی و به طور همزمان از سایر روش ها مانند لیزردرمانی و بدون دریافت هزینه اضافی در جهت افزایش رضایتمندی بیماران استفاده می کند.

درمان دیسک کمر

 دکتر سپهریان با سال ها تجربه در زمینه درمان دیسک کمر معتقد است بی شک طب سوزنی یکی از بهترین درمان ها برای دیسک کمر است .

 دیسک کمر همواره چالشی عظیم در طب بوده است. در سال های اخیر بیماران به طور گسترده تحت جراحی ستون فقرات قرار گرفتند ولی معمولا جواب خوبی برای بیماران ایجاد نشد در حال حاضر و بنا به نظر اکثر رفرانس ها درمان 90 درصد دیسک ها غیر جراحی است. درمان دیسک کمر با طب سوزنی از دیر باز انجام می شده و در حال حاضر درمان طب سوزنی برای دیسک کمر با به روش غربی به عنوان یکی از موثرترین درمان های غیرجراحی دیسک کمر می باشد.

 علاوه بر اینکه در بسیاری ازموارد درمان دیسک کمر با طب سوزنی از جراحی های غیر ضروری جلوگیری می کند، می تواند داروهای دیسک کمر راهم کم کند . بسیاری از بیماران که مدت طولانی از داروی دیسک کمر استفاده می کنند،بعد از بهره بردن از فواید طب سوزنی بی درد می شوند و حتی داروی دیسک کمر را ترک می کنند و صرفا با انجام چند ورزش ساده می توانند درد دیسک کمر طولانی خود را کنترل کنند.

 طب سوزنی برای دیسک کمر بهتر است توسط متخصص طب فیزیکی انجام شود تا هم آناتومی و درمان های جانبی دیگر دیسک را بداند و هم بر روش های آزادسازی دیسک و عصب به کمک طب سوزنی آگاه باشد

 در کلنیک پیشگام طب سوزنی برای دیسک کمر توسط متخصصین طب فیزیکی و بعد از انجام درمان های دستی انجام می شود و علی رغم وجود تمام درمان های موجود برای دیسک کمر قطعا طب سوزنی به عنوان بهترین درمان دیسک کمر که هم بی عارضه باشد و هم برای بیمار موثر باشد براب عمده بیماران انجام می شود .

درمان آرتروز زانو

 انجمن طب فیزیکی ایران ، سازمان غذا و دارو آمریکا و انجمن علمی طب سوزنی پس از مطالعات طولانی مدت چند هزارنفره تاثیر درمان طب سوزنی را در درمان آرتروز زانو داده اند.پزشکان طب سوزنی هم عمدتا اتفاق نظر دارند که یکی از بهترین بیماری هایی که به طب سوزنی پاسخ می دهد آرتروز زانو می باشد.

 البته آنچه درباره طب سوزنی و تاثیرات کاهش دردی آن مطرح است جای بحث نیست اما باید توجه داشت که نباید کاربرد طب سوزنی را محدود به آرتروز زانو دانست و باید مشکلات همزمان مثل درمان دیسک با طب سوزنی را هم در چنین بیمارانی مد نظر دانست.

 یک کیلنیک طب سوزنی که دارای ویژگی های کاملی باشد تا بتواند به کمک بیماران آرتروز زانو بشتابد. از جمله باید همزمان آموزش ورزش ، لیزر درمانی و اصولا کارهای توانبخشی برای بیمار انجام شود تا بیمار نتیجه خوبی بگیرد.

درمان چاقی

 یکی دیگر از مزایای طب سوزنی که بیماران آرتروزی می توانند از آن بهره ببرند درمان چاقی با طب سوزنی می باشد. به دلیل اینکه هر یک کیلوگرم کاهش وزن تاثیر به سزایی جهت درمان آرتروز زانو دارد.

مباحث زیادی در مورد طب سوزنی و لاغری ، میزان اثربخشی و مکانیسم آن وجود دارد. لاغری کلا یک برآیندی از دریافت و مصرف کالری است. طب سوزنی ولاغری را با سه مکانیسم ایجاد می کند: 1) کاهش اشتها 2) تحریک سلول های فیبروبلاست 3) تحریک سلول های چربی سوز.

عمده بیمارانی که به دنبال طب سوزنی لاغری هستند به طور شگرفی دچار کاهش وزن می شوند. البته اثرات طب سوزنی و لاغری به شرطی پایدار می ماند که بیمار در آینده هم رژیم کم کالری را ادامه دهد.درمان چاقی با طب سوزنی

 درمان گرفتگی های عضلانی

 با توجه به اینکه عمده دردهای ناحیه پشت به دلیل ارجاع دردهای گردنی و سندرم های میوفاسیال می باشد، لذا استفاده از طب سوزنی بهترین روش ها در درمان گرفتگی عضلات می باشد. این روش هم موجب باز شدن عضلات می شود و هم تریگرپوینت ها را باز می کند که خود یک عامل اساسی در ایجاد درد عضلانی و خصوصا دردهای ناحیه پشت نزدیک به کتف می باشد. متخصص طب سوزنی که با سندرم های درد آشنا باشد می تواند به راحتی و با روش بی ضرر طب سوزنی موجب درمان این بیماری شود.

طب سوزنی در درمان دیسک گردن

 به جرات می توان گفت که طب سوزنی برای درمان دیسک گردن یکی از بهترین درمان هاست. طب سوزنی که توسط متخصص طب فیزیکی و با دانش کامل از آناتومی و بیماری دیسک انجام می شود ،یکی از بی ضررترین درمان های دیسک گردن می باشد . دکتر سپهریان با سال ها تجربه در زمینه درمان دیسک گردن با طب سوزنی معتقد است ، طب سوزنی در ترکیب با اوزون درمانی و لیزرهای قوی نسل جدید می تواند تا 90 درصد درد ناشی از دیسک گردن را بهبود ببخشد و علاوه بر آن ترمیم دیسک گردن را افزایش فاکتور های رشد ناحیه ای فراهم کند.

تصاویر مربوطه
Phoenix:تصویر0 از 8تصویرPhoenix:تصویر1 از 8تصویرPhoenix:تصویر2 از 8تصویرPhoenix:تصویر3 از 8تصویرPhoenix:تصویر4 از 8تصویرPhoenix:تصویر5 از 8تصویرPhoenix:تصویر6 از 8تصویرPhoenix:تصویر7 از 8تصویر
کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا می باشد