تلفن 03153292222  تلگرام Eitaa گوگل مپ Instagram

فرید نعیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگارخبرگزاری آنا

کد : 144
      

رئیس واحد شهرضا در گفت‌و‌گو با آنا:

تمرکز دانشگاه آزاد شهرضا بر رفع مشکل شرکت‌های دانش‌بنیان/ حلقه‌های آموزشی سما تکمیل می‌شود

 چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397 - 11:35
واحد شهرضا

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا گفت: تمرکز این دانشگاه بر رفع مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان و تلاش برای ایجاد درآمدهای غیرشهریه‌ای از برنامه‌ها و اهداف اصلی در سال جدید است.

فرید نعیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری آنا بیان کرد: این واحد دانشگاهی با هدف توسعه آموزش عالی در منطقه، برقراری ارتباط پویا و همه جانبه با صنعت در زمینه تربیت نیروی متخصص مورد نیاز کارخانجات و صنایع و توسعه پژوهش‌های علمی کاربردی، ارتقای سطح فناوری و بسط فرهنگ اسلامی فعالیت می‌کند.

وی اظهار کرد: این دانشگاه در بخش آموزش عالی، تحقیقات و فناوری با استفاده از استادان مجرب و تجهیزات کارگاهی، آزمایشگاهی برای حل مشکلات صنعت از طریق کاربردی کردن پروژه‌های تحقیقاتی، دستیابی به فناوری‌های جدید و بومی سازی فناوری‌ها و... با بیش از 100هزار متر مربع فضای آموزشی، پژوهشی، ورزشی، فرهنگی و رفاهی، یکی از پیش‌رو و مطرح‌ترین دانشگاه‌ها در استان اصفهان و یکی از واحد‌های بسیار بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی است.

وجود دو شرکت مطرح دانش بنیان و 26 هسته فناور و تحقیقاتی مستقر در مرکز رشد، شرایط مطلوبی را برای این واحد رقم زده است. از اهداف طراحی شده در این زمینه تمرکز بر رفع مشکلات شرکت‌های دانش بنیان و تلاش در ایجاد درآمدهای غیرشهریه‌ای و کمک به رشد هسته‌های تحقیقاتی است
 
 

نعیمی در تشریح برنامه‌های سال 97 واحد شهرضا توضیح داد: اکنون در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا چهار دانشکده فعال وجود دارد که شامل دانشکده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم پایه و دانشکده تحصیلات تکمیلی است. وجود 74 عضو هیات علمی با مرتبه‌های علمی استادی، دانشیاری و استادیاری ظرفیت‌های بالقوه این واحد برای دسترسی به اهداف، طراحی شده است.

این مسئول ادامه داد: واحد شهرضا نیز منطبق با سیاست‌های کلان سازمان مرکزی تلاش دارد سال 1397 به شاخص‌های تعریف شده دست یاید. ارتفای کیفی آموزش، ارتقای برون‌دادهای علمی و جایگاه و رتبه واحد در کشور، بهبود شرایط فرهنگی و اجرای برنامه‌هایی برای بصیرت افزایی و تعیین اولویت‌های فرهنگی، افزایش سطح تعاملات دانشگاه و صنعت از طریق راه اندازی اتاق‌های فکر صنعت و دانشگاه و تلاش در راستای کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و هسته‌های تحقیقاتی مستقر در مرکز رشد، استفاده از استخر و پارک آبی و مزرعه کشت گیاهان دارویی به بهترین نحو از برنامه‌های این واحد است.

رئیس جدید واحد شهرضا با بیان اینکه برای دستیابی به اهداف باید با برنامه منسجم و عملیاتی این فعالیت‌ هدایت و رهبری شود، اضافه کرد: در این راستا برای نخستین بار در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا در زمینه تامین درآمدهای غیرشهریه‌ای بر اساس بودجه ابلاغی سازمان مرکزی، درآمد تکلیفی هر یک از بخش‌های دانشگاه استخراج و ابلاغ شد که امیدواریم در پایان سال 1397 میزان درآمدهای غیرشهریه‌ای به رقمی بالغ بر چهار میلیارد تومان برسد.

وی با بیان اینکه افزایش سطح رضایتمندی دانشجویان به عنوان مخاطبان اصلی دانشگاه نیز به عنوان یکی از دیگر محورهای اصلی فعالیت‌ها خواهد بود، عنوان کرد: در این راستا از فروردین سال جاری طرحی به نام ساعت مسجد در واحد شهرضا آغاز شد. در این طرح هیات رئیسه به صورت گردشی هر هفته با حضور در مسجد و حسینیه واحد مشکلات دانشجویی را رصد کرده و پس از آن نسبت به برطرف کردن آن اقدام می‌کنند.

نعیمی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا در طول سال‌های گذشته با سرمایه گذاری ویژه در انجام رسالت اجتماعی خود در شهرستان تلاش کرده است، تصریح کرد: راه اندازی استخر و پارک رویاهای آبی این واحد به عنوان یکی از مجهزترین پارک‌های آبی جنوب استان اصفهان در دستور کار است. در همین راستا سال 1397 و با توجه به مجوز اخذ شده از سازمان مرکزی، مدیریت این مجموعه به باشگاه ورزشی این واحد سپرده شده است. بنابراین در سال جاری هدف استفاده بهینه از این مجموعه در راستای کاهش هزینه‌های جاری و افزایش درآمدهای غیرشهریه ای است.

رئیس واحد شهرضا دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: وجود اعضای هیات علمی مجرب و جایگاه این واحد دانشگاهی در استان، رسالت این واحد در حوزه تبدیل علم به ثروت را شاخص‌تر می‌کند. وجود دو شرکت مطرح دانش بنیان و 26 هسته فناور و تحقیقاتی مستقر در مرکز رشد، شرایط مطلوبی را برای این واحد رقم زده است. از اهداف طراحی شده در این زمینه تمرکز بر رفع مشکلات شرکت‌های دانش بنیان و تلاش در ایجاد درآمدهای غیرشهریه‌ای و کمک به رشد هسته‌های تحقیقاتی است.

وی تاکید کرد: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته تلاش می‌کنیم برای شناسایی ظرفیت‌ها و ایده‌های دانشجویی مراسمی با عنوان «دیده شو» در واحد برگزار شود. دعوت از صنعتگران و متخصصان در اتاق فکر ایده صنعت و دانشگاه به عنوان راه حلی در جهت افزایش سطح ارتباط دانشگاه و صنعت هم طراحی شده است.

استفاده بهینه از ظرفیت‌های فیزیکی و امکانات موجود واحد شهرضا در دستور کار است، در حوزه سما نیز تکمیل حلقه‌های آموزشی و راه اندازی همه دوره‌های آموزشی مد نظر قرار گرفته است
 
 

نعیمی تصریح کرد: با توجه به آمار جمعیتی کشور در حوزه توسعه رشته‌های تحصیلی توجه این واحد به استفاده از ظرفیت رشته‌های مرتبط با شیمی دارویی است. بنابراین با توجه به دستاوردهای قبلی پیشنهاد معرفی این واحد به عنوان قطب طب ایرانی اسلامی در جلسه هیات امنای استان اصفهان مطرح شد تا بتوانیم به عنوان یک دانشگاه ماموریت محور در این زمینه نقش آفرینی کنیم. با رایزنی‌های صورت گرفته به عنوان یکی از برنامه‌های اصلی این واحد راه اندازی رشته داروسازی (بین الملل) در مقطع کارشتاسی برای ارائه خدمات به کشورهای همسایه با همکاری حوزه علوم پزشکی استان اصفهان خواهد بود.

رئیس واحد شهرضا دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در حوزه اداری سیاست اصلی، کاهش هزینه‌های جاری واحد و پیاده سازی سیاست هزینه – فایده است، گفت: استفاده بهینه از ظرفیت‌های فیزیکی و امکانات موجود در دستور کار است، در حوزه سما تکمیل حلقه‌های آموزشی و راه اندازی همه دوره‌های آموزشی مد نظر قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا با دارابودن دو مرکز تحقیقات شیمی رازی و مکانیک خودرو در سال جاری در راستای اخذ استاندارد iso 17025 قدم بر خواهد داشت، افزود: با وجود تجهیزات پیشرفته و امکانات آزمایشگاهی پس از اخذ استاندارد مربوط این واحد می‌تواند به عنوان آزمایشگاه همکار در صنایع مرتبط فعالیت‌های چشمگیری داشته باشد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا می باشد