تلفن 03153292222  تلگرام Eitaa گوگل مپ Instagram

رتبه 3 بین کل واحد های دانشگاه آزاد اسلامی

دستیابی به رتبه سوم دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا در بین کل واحد های دانشگاه آزاد اسلامی و رتبه 38 در کل دانشگاههای ایران
کد : 109

دستیابی به رتبه سوم دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا در بین کل واحد های دانشگاه آزاد اسلامی و رتبه 38 در کل دانشگاههای ایران و  و رتبه 119 دانشگاه در منطقه خاورمیانه و رتبه 620 دانشگاههای جهان

در میان دانشگاههای آزاد اسلامی، دانشگاه آزاد اسلامی علوم و تحقیقات تهران رتبه اول و دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه رتبه دوم و سپس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا در رتبه سوم این رتبه بندی قرار دارد.

http://www.scimagoir.com/rankings.php?country=IRN

 

در ادامه خبر تصاویر مرتبط با این رتبه بندی را مشاهده نمائید

دانشگاههای آزاد اسلامی واحد های تهران جنوب - نجف آباد - کرج - قزوین - مشهد - شهرکرد - اردبیل - شاهرود - ارومیه - قائم شهر - یزد - تهران مرکزی - تبریز - رشت در رتبه های بعدی و در نهایت نیز دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان خوراسگان قرار گرفته است.

این پایگاه معتبر علم سنجی بین المللی در آخرین گزارش خود برترین دانشگاه های ایران در سال 2017 را به ترتیب دانشگاه تهران «با ر

گفتنی است سایماگو شرکتی فناورمحور است که شهرتی جهـانی در زمینـه تحلیـل و ارزیابی اطلاعات علمی دارد.

این شرکت که در سال 2000

۸ میلادی تاسیس شده، همـواره ارتبـاطی تنگاتنـگ بـا شـرکای بـین‌المللـی از حوزه‌های نشر، تهیه‌کنندگان اطلاعات علمی، دانشگاه‌ها و کارگزاران دولتی داشته است.

نظام رتبه بندی سایماگو توسط گروه پژوهشی به همین نام در دانشگاه گرانادا در اسپانیا انجام می شود که بر اساس تعداد مقالات علمی موسسات آموزشی عالی کشورهای مختلف موجود در بانک اطلاعاتی اسکوپوس آن ها را ارزیابی و رتبه بندی می کنند.

این نظام رتبه‌بندی در سال 2017 ذیل سه دسته شاخص اصلی شامل الف- کیفیت شامل: برتری در مرجعیت علمی، تاثیر نرمال شده و مدارک علمی نمایه شده بین المللی، تعداد کل نویسندگان موثر یک موسسه، مرجعیت علمی، همکاری بین‌المللی، پرنفوذترین مجلات علمی جهان و برتری علمی؛ ب- نوآوری شامل: دانش نوآوری و تاثیر تکنولوژیکی و ج - مباحث اجتماعی شامل: تعداد پیوندهای دریافتی وب سایت موسسه، حجم صفحات اینترنتی موسسه را با درنظر گرفتن سهم هر شاخص با زیر مجموعه‌های اصلی آن، دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی و علمی را مورد ارزیابی قرار داده است و در حال حاضر یعنی در سال 2017 میلادی در این رتبه‌بندی تعداد ۵۱۴۷ دانشگاه و موسسه برتر ارزیابی رتبه‌بندی شده اند.

در سال 2017 میلادی دانشگاه‌ ها و موسسات ۱۶ کشور خاورمیانه در رتبه‌بندی سایماگو قرار گرفتند و در کل تعداد ۲۸۱ دانشگاه و موسسه از منطقه غرب آسیا در جمع ۵۱۴۷ دانشگاه و موسسه برتر جهان قرار گرفتند که در این بین کشورمان با ۹۹ موسسه، ترکیه با ۷۱ موسسه و مصر با ۳۰ موسسه، رتبه اول تا سوم را در منطقه داشته ‌اند.

بر پایه همین رتبه بندی، عربستان نیز با ۲۳ موسسه و بعد از آن نیز رژیم اشغالگر قدس با ۲۲ موسسه، امارات با ۸، اردن با ۶، عراق با ۵، لبنان با ۴، قطر و عمان، سوریه و کویت هرکدام با ۲ موسسه، فلسطین، یمن و بحرین هرکدام با یک موسسه در این رتبه‌بندی حضور داشته ‌اند.

این ارزیابی حاکیست دانشگاه‌ها و موسسات ایرانی در سال 2017 میلادی در منطقه خاورمیانه از مجموع از ۲۸۱ موسسه خاورمیانه و ۵۱۴۷ موسسه جهان، ۹۹ موسسه را به خود اختصاص داده‌اند و رتبه‌های بین ۹ تا ۲۸۰ را در منطقه و ۳۹۵ تا ۶۸۵ جهان کسب کردند.

این آمار نشان می دهد رتبه‌ها نشان از بهبود وضعیت دانشگاه‌ها و موسسات ایرانی در سال 2017 میلادی در رتبه‌بندی جهانی و با اندکی سقوط در رتبه‌بندی منطقه‌ای دارد و دانشگاه‌های تهران با رتبه ۹ منطقه‌ای و 366 جهان، علوم پزشکی تهران با رتبه 10 منطقه‌ای و 404 جهان و تربیت مدرس با رتبه 14 منطقه ای و 469 جهان، صنعتی شریف با رتبه 17 منطقه‌ای و 473 جهان، موسسات اول تا چهارم ایران بوده‌اند .

تصاویر مربوطه
Phoenix:تصویر0 از 5تصویرPhoenix:تصویر1 از 5تصویرPhoenix:تصویر2 از 5تصویرPhoenix:تصویر3 از 5تصویرPhoenix:تصویر4 از 5تصویر
کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا می باشد