تلفن 03153292222  تلگرام Eitaa گوگل مپ Instagram

بازدید مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان

افتخارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا، در میان 30 واحد برتر دانشگاهی کشور
کد : 103

افتخارآفرینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا، در میان 30 واحد برتر دانشگاهی کشور

 

آموزش عالی به عنوان یکی از مهم ترین محورهای توسعه جوامع پیشرفته و کشور هاي در حال توسعه بوده و نقش بسیار مهم و حیاتی در رشد و توسعه همه جانبه جوامع ایفا می کند.

در قرن حاضر که جهان به سمت دانش و پیشرفت علم به پیش می ورد، آموزش عالی مسئولیت سنگینی در قبال اجتماع و جامعه جهانی بر دوش خود دارد.

رشد نهادهاي آموزشی و علمی،  زمینه مشارکت مؤثرمردم در تحولات اجتماعی، اقتصادي، سیاسی و فرهنگی را فراهم می کند و در آنها نوعی قابلیت و تحرك ذهنی ایجاد می کند تا باورهاي مناسب برای توسعه را پذیرفته و درونی نمایند.

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از پدیده های تحول گرایی در آموزش عالی کشور و یکی از نهادهاي سرنوشت ساز و حیاتی درجامعه ایران اسلامی ، سهم عمده اي از بار مسئولیت آموزش عالی را بر دوش گرفته و تأثیرات فزاینده اي بر توسعه آموزشی، فرهنگی،اجتماعی و اقتصادي در سطح جامعه گذاشته است.

در ادامه، گفت وگویی با  تنی چند از مدیران دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا داشته ایم که در ادامه، گزارش آن را به تفصیل از نظر می گذرانید؛

علی شریف زاده در بازدید مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان و هیات همراه از این واحد دانشگاهی و امضای  تفاهم نامه همکاری آموزشی - پژوهشی مابین اداره کل آموزش و پرورش استان و دانشگاه آزاد شهرضا گفت: کسب مقام هفدهم در بین 30 واحد برتر دانشگاه آزاد اسلامی در مقایسه با دانشگاه های دولتی برتر کشور از جمله افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا به شمار میرود.

وی در ادامه افزود: این دانشگاه دارای 5 دانشکده با 5 هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی است که هرساله حدود 1300نفر ورودی در پرونده خود به ثبت می رساند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا با اشاره به چاپ بیش از 30 جلد کتاب در این دانشگاه تصریح کرد: در حوزه پژوهشی، مرکز تحقیقات شیمی رازی با بهره مندی از رتبه های مختلف و گروههای دانشجویی، مقالات علمی مفیدی را ارائه کرده است.

علی شریف زاده به نقش دانشگاه ها در اقتصاد دانش بنیان اشاره کرد و اظهار داشت: دانشگاه نسل اول، دانشگاهی است که بسترهای علم در آن گسترش پیدا می کند، دانشگاه های نسل دوم به پویایی علم در گروه پژوهش اهمیت می دهند و دانشگاه نسل سوم نیز به نوآوری و رفع نیازها می پردازند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا مولفه های ضروری برای ایجاد دانشگاه کارآفرین را بازاریابی، رهبر، تجاری سازی، کارکنان خلاق، فرهنگ، تامین مالی، ساختار و آموزش عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: در این دانشگاه علاوه بر اینکه حدود 26 شرکت دانش بنیان و مرکز رشد وجود دارد، شرکت های متعددی در حوزه های مختلف فعالیت دارند که مورد حمایت ما نیز قرار گرفته اند.

*حمایت از ایده های دانش آموزی جهت رسیدن به  نوآوری و کارآفرینی، امری ضروری است

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: حمایت دانشگاه آزاد اسلامی از ایده های دانش آموزی، آنها را به حوزه اجرا و رشد فکری نزدیک میکند که انتظار میرود دانشگاه به توانمندی این دانش آموزان کمک کند.

محمد حسن قائدیها در مراسم بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا اظهار کرد: ارتباط دانش آموزان با مباحث دانشگاهی از اهمیت بسیاری برخوردار است، به این دلیل که زمینه اتصال نسل ها را برای نوآوری، پژوهش و کارآفرینی فراهم میکند و خوشبختانه این ارتباط میان آموزش و پرورش با سایر دستگاه ها به ویژه واحدهای دانشگاهی وجود دارد.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر 40 پژوهش سرا به دانش آموزان در استان خدمات ارائه میکنند که در هر منطقه نیز یک پژوهش سرای دانش آموزی در حال فعالیت است، از این رو تغییر محتوا در فرایند تعلیم و تربیت و تدریس، لزوم همکاری دانشگاه ها را افزون تر میکند.

*وجود آزمایشگاه های مختلف در دانشگاه ها، پتانسیل مطلوبی برای دانش آموزان محسوب می شود

فرماندار شهرضا با بیان این مطلب گفت: استفاده از امکانات آزمایشگاهی دانشگاه توسط دانش آموزان، علاوه بر آشنایی آنها با فضای دانشگاه در جهت ارتقا و رشد علمی دانش اموزان نیز تاثیر به سزایی دارد.

گلابی در ادامه افزود: زمانی که برای ساخت مدرسه، مشکلاتی بر سرراه وجود دارد و در عین حال دانش آموزان از هوش بالایی برخوردار هستند، می بایست از موقعیت های پیش رو بهره کافی برد که امیدواریم با رشد روز افزون دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا در زمینه های مختلف به حوزه دانش آموزی نیز کمک شود.

* انعقاد تفاهم نامه همکاری میان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با دانشگاه آزاد شهرضا

مدیر گروه شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا گفت: امضای تفاهم نامه همکاری در بخش آموزشی - پژوهشی مابین اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با دانشگاه آزاد واحد شهرضا، گامی مثبت در راستای افزایش پویایی دانش آموزان و دانشجویان است که از جمله اهداف اساسی این دانشگاه می باشد.

میرستاری اظهار کرد: با توجه به کافی نبودن پتانسیل و خلاقیت در دانشجویان، ارتباط با آموزش و پرورش اقدامی موثر برای دستیابی به پویایی و داشتن دانش آموزانی با روحیه کارآفرینی و خلاقیت محسوب میشود.

وی با اشاره به اهمیت اجرایی شدن سه طرح مهم در راستای افزایش روحیه کارآفرینی و خلاقیت در دانش آموزان،تصریح کرد:

از آنجایی که تنها آزمون کنکور، زمینه ای برای محک دانش آموزان است، به همین منظور با ایجاد مدلی جدید در دانشگاه مبنی بر برگزاری مسابقات علمی حضوری میان دانشجویان این امکان را گسترش دادیم. همچنین ایجاد خانه شیمی توسط شهرداری و ورود به بخش پژوهش سراها طرح های بعدی بود که خوشبختانه هم اکنون در بخش تحقیق، پژوهش و آزمایشگاه ها رشد مطلوبی اتفاق افتاده است.

*نیاز، افراد را به سمت الگوهای خلاقانه هدایت می کند

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: کارآفرین از نیاز متولد می شود، بنابراین نیاز است که افراد به سمت الگوهای خلاقانه هدایت شوند که امید است از این اقدام دو طرفه، خروجی مطلوبی حاصل شود.

رحیم محمدی در مراسم بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا اذعان نمود: امروز شاهد توسعه و همکاری های مشترک میان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با دستگاه های مختلف از جمله دانشگاه ها هستیم و این  تفاهم نامه به نوعی، احصاء فرصت های دو طرفه است، به این دلیل که با شناسایی و استعدادیابی دانشجویان در دانشگاه های آزاد، می توان گام های بلندی برداشت.

وی افزود: اگر رویکرد تفاهم نامه به سمت ایجاد چارچوب شرایط و فرصت ها برود، مطلوب تر است و رسیدن به دانشگاه های اثربخش میسر میشود.

*در حوزه آموزش ابتدایی، گام های بلندی در شهرستان شهرضا برداشته شده است

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: با انعقاد این تفاهم نامه ها بسترهای بیشتری برای دانش آموزان ایجاد می شود.

شهین جوانی اظهار داشت: همه مسائل باید از دوره ابتدایی صورت بگیرد، زیرا روحیه خلاقیت، تفکر و پرسشگری در مقطع ابتدایی رخ می دهد.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: توجه به دانش آموزان ابتدایی امری مهم است و بهره مندی از همکاری های مشترک در پیشبرد اهداف طرح جابرابن حیان و پروژه های علمی نقش مهمی ایفا میکند.

تصاویر مربوطه
Phoenix:تصویر0 از 18تصویرPhoenix:تصویر1 از 18تصویرPhoenix:تصویر2 از 18تصویرPhoenix:تصویر3 از 18تصویرPhoenix:تصویر4 از 18تصویرPhoenix:تصویر5 از 18تصویرPhoenix:تصویر6 از 18تصویرPhoenix:تصویر7 از 18تصویرPhoenix:تصویر8 از 18تصویرPhoenix:تصویر9 از 18تصویرPhoenix:تصویر10 از 18تصویرPhoenix:تصویر11 از 18تصویرPhoenix:تصویر12 از 18تصویرPhoenix:تصویر13 از 18تصویرPhoenix:تصویر14 از 18تصویرPhoenix:تصویر15 از 18تصویرPhoenix:تصویر16 از 18تصویرPhoenix:تصویر17 از 18تصویر
کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا می باشد