ایمیل : asghar4657@yahoo.com

وب سایت دفاع مقدس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا

راز محبوبيت فرمانده سپاه قدس سردار سرلشكر قاسم سليماني

کد : 28
بازدید 1406 بار
تاریخ انتشار 09 آبان ماه 1395 ساعت 17:13

فرمانده سپاه قدس (سردار حاج قاسم سلیمانی)در منطقه غرب آسيا با كمك‌هاي مستشاري خود توانسته كشورهاي عراق و سوريه را از گسترش تروريسم نجات دهد.

 

 

رسانه هاي خارجي معتقدند كه عامل پيروزي بر داعش در منطقه غرب آسيا فرمانده سپاه قدس بوده و در اين زمينه استفاده از تجربيات سردار قاسم سليماني حائز اهميت است.

فرمانده سپاه قدس جمهوري اسلامي ايران در داخل كشور از وجهه و محبوبيت بسياري برخوردار است و نمونه عيني آن را مي توان به احتمال خبر حضور وي در دانشگاه شهيد بهشتي (آدر 94) دانست كه هزاران دانشجو تالار ابوريحان بيروني را براي ديدار با فرمانده سپاه قدس جمهوري اسلامي ايران پر كردند كه البته اين دانشجويان از گرايش‌ها و طيف‌هاي فكري مختلف بودند و اين نشان دهنده محبوبيت سردار سليماني است.

سوال اينجاست كه راز محبوبيت سردار قاسم سليماني چيست و چرا هر زمان كه خبري از حضور وي در يكي از مراسم‌ها عنوان مي‌شود جمعيت انبوهي در آن مراسم حضور پيدا مي‌كنند كه البته در چند روز اخير خبر احتمال حضور وي در دانشگاه شهيد بهشتي جمعيت مافوق تصوري را به تالار ابوريحان دانشگاه شهيد بهشتي كشانده بود.

***دليل اول محبوبيت: سردار سليماني كم سخن مي‌گويد و بيشتر عملگراست

يكي از دلايلي كه باعث مي شود فرمانده سپاه قدس از محبوبيت برخوردار شود اين است كه او كمتر صحبت مي كند و بيشتر عملگراست و اين موضوع توجه بسياري را به خود جلب كرده است.

**بيزينس اينسايدر: سردار قاسم سليماني ، مغز متفكر عمليات ضد تروريستي

پايگاه اينترنتي بيزينس اينسايدر با انتشار عكسي از سرلشكر قاسم سليماني فرمانده سپاه قدس ايران در كنار هادي‌العامري فرمانده سپاه بدر عراق، در گزارشي به قلم مايكل بي‌كِلي نوشت: قاسم سليماني و هادي‌العامري آزادسازي شهر جلولا از چنگال داعش را جشن گرفتند. يكي از مقامات ارشد نظامي آمريكا كه مدت طولاني در عراق خدمت كرده است معتقد است قاسم سليماني مغز متفكر عمليات نظامي ايران، كنترل همه امور را در اختيار دارد.

اين گزارش مدعي شد: آمريكا زماني كه با طرح قاسم سليماني در عراق همراهي كرد در واقع عراق را به ايران واگذار كرد. در نهايت هم نيروهاي خود را از عراق خارج كرد، اما همچنان هم براي ايجاد ثبات در اين كشور تلاش مي‎كند.

**آبزرور: قاسم سليماني تنها كسي است كه مي‌تواند داعش را شكست دهد

روزنامه انگليسي آبزرور تأكيد كرد كه سردار قاسم سليماني فرمانده سپاه قدس احتمالاً تنها كسي است كه مي‌تواند داعش را شكست دهد. آبزرور عنوان داشت: هنگامي‌كه در ژوئيه گذشته ارتش عراق از مقابل داعش گريخت، اين ژنرال ايراني در صحنه حضور يافت و چند ساعت پس از سيطره داعش بر موصل، سليماني در بغداد بود و از آن زمان عمليات دفاع از بغداد را هماهنگ و نيروها را بسيج كرد.

آبزرور در پايان خاطرنشان كرد: سردار سليماني همچنين وقتي داعش، اربيل را تهديد كرد به كردستان عراق در شمال اين كشور رفت. فرمانده سپاه قدس در اقصي نقاط عراق مورد ستايش و قدرداني قرار گرفت به ويژه از سوي شيعيان؛ چرا كه او احتمالاً تنها كسي است كه مي‌تواند پيشروي داعش را متوقف كند.

**گاردين: حتي كساني كه سليماني را دوست ندارند، او را فردي باهوش مي‌دانند

روزنامه گاردين در مورد فرمانده سپاه قدس تاكيد مي‌كند: «حتي كساني كه سليماني را دوست ندارند، او را فردي باهوش مي‌دانند؛ بسياري از مقامات آمريكا كه اين چند ساله را صرف متوقف كردن كار افراد وفادار به سليماني كرده‌اند، مي‌گويند مايل هستند او را ببينند و معتقدند كه مبهوت كارهاي او شده‌اند. ژنرال سليماني براي غربي‌ها شبحي مرموز است كه سايه وار در كمين دشمنان مي‌نشيند و ناگهان چون صاعقه فرود مي‌آيد.

كمتر شاهد بوديم كه فرمانده سپاه قدس سخنراني كند و يا مصاحبه اي داشته باشد و در اين زمينه هر زمان كه صحبت از سخنراني يا مصاحبه سردار سليماني مطرح مي شود براي بيننده و مخاطب جالب بوده و جاذبه ايجاد مي كند همانند سخنراني كه وي در كرمان درباره منابع نفت داعش در ديروز و كركوك داشت و اين موضوع باعث شد رسانه هاي خارجي نظرشان به صحبت هاي فرمانده سپاه قدس جلب شود.

**نيوزويك : سردار سليماني مغز متفكر نظامي ايران در صحنه مبارزه با تروريسم

نشريه نيوزويك در مقاله‎اي به نقش ايران در مبارزه با تروريسم پرداخت و نوشت: ايران ظرف مدت زماني كه عناصر داعش وارد خاك عراق شدند، بهترين آموزش‎ها و مشورت‎ها را به نيروهاي عراقي اعطا كرده و كمك‎هاي نظامي از قبيل سلاح به بغداد ارائه داده است. در مقاله نيوزويك آمده است ايران همچنين از طريق مغز متفكر نظامي خود يعني قاسم سليماني فرمانده نيروي قدس سپاه پاسداران كه بسياري از فرماندهان نظامي او را فرمانده و استراتژيستي ممتاز مي‎دانند، به عراق كمك كرده است.

***دليل دوم محبوبيت: فرمانده سپاه قدس متعلق به هيچ جناحي نيست

يكي ديگر از دلايلي كه عامل و باعث محبوبيت فرمانده سپاه قدس شده اين كه او به هيچ طيف و جناحي تعلق ندارد و كشور خود را به عنوان معيار قبول داشته و در اين راستا حركت مي‌كند و مردم با توجه به اين كه مي‌بينند هيچ موضع‌گيري خاصي از فرمانده سپاه قدس در حوزه سياسي و جناحي ديده نمي‌شود؛ لذا به شخصيت او احترام مي گذارند.

**دليل سوم محبوبيت: ظرفيت‌سازي در جهان اسلام براي مقابله با تروريسم و استكبار

لازم به توضيح است كه مي‌توان به اين موارد جمع كردن و ظرفيت‌سازي قدرت جهان اسلام براي مقابله با استكبار و تروريسم را از دلايل ديگر محبوبيت فرمانده سپاه قدس جمهوري اسلامي ايران دانست كه باعث شده او در منطقه غرب آسيا بالاتر از هاكان فيدان رئيس سابق دستگاه اطلاعات تركيه و شاهزاده بندر بن سلطان رئيس سابق دستگاه اطلاعات عربستان قرار بگيرد.

***صحبت هاي ضرغامي درباره سردار سليماني

عزت الله ضرغامي رئيس سابق سازمان صدا و سيما با اشاره به ويژگي‌هاي سردار سليماني فرمانده سپاه قدس جمهوري اسلامي ايران گفت: ‌فرمانده سپاه قدس با جمع كردن ظرفيت‌هاي جهان اسلام، مديريت مستشاري و با شجاعت در صحنه ايستاده‌ و قدرتي را در منطقه ايجاد كرده كه قابل وصف نيست.

(94/9/28)گزارش از محمد زرچيني

 

تماس با ما

فامیل شما:
ایمیل شما:
اخبار کلاس درس

قابل توجه دانشجویان درس دفاع مقدس (استاد سبزواری)

در روز سه شنبه 31 اردیبهشت ماه جلسه روایت گری بمناسبت بزرگداشت فتح خرمشهر از ساعت 10 تا 12 در سالن شهید چمران ساختمان تحصیلات تکمیلی (طبقه همکف) برگزار می گردد. حضور دانشجویان درس دفاع مقدس در این جلسه امتیاز ویژه دارد. از نمایندگان کلاس ها خواهشمند است حتما شرکت نمایند.

موضوعات پژوهش سرا :

منوی کتابخانه تخصصی دفاع مقدس : لیست کتب موجود، اهداف راه اندازی کتابخانه، نمایی از روی جلد کتب، معرفی کتاب های جدید

منوی پیرامون دفاع مقدس : آثار رسیده (خاطرات رزمندگان شهرضا، دل نوشته ها، اشعار ناب)، دستاوردهای انقلاب و جنگ، اولین های دفاع مقدس، سوال و جواب، خاطرات شیرین جنگ، مقالات

منوی درس آشنایی با علوم و معارف دفاع مقدس : سلفی با قبور شهدا، موضوعات تحقیق و کنفرانس، طرح درس، نمونه سوالات پایان ترم، آثار دانشجویان، نظرخواهی دانشجویی، گزارش روایت گری و زیارت مزار شهدا و آسایشگاه معلولین


اطلاعات مفید

جنگ تحمیلی عراق علیه ایران بمدت 2888 روز - 412 هفته - 95 ماه و حدود 8 سال (31 روز کم) طول کشیده است. این جنگ در تاریخ 59/6/31 شروع و در 67/5/29 به اتمام رسیده است.

آیا می دانید که در هر ترم ، تنها در 82 واحد از مراکز عالی دانشگاهی استان اصفهان ، بیش از 10 هزار دانشجو درس 2 واحدی آشنایی با علوم و معارف دفاع مقدس را می گذرانند؟

 آیا می دانید که ایران با عراق 1608 کیلومتر مرز مشترک دارد که از این رقم، 422.5 کیلومتر مرز رودخانه ای و آبی است و اروندرود تنها 91.8 کیلومتر آنرا تشکیل می دهد؟ 

آیا می دانید که ایران بعد از روسیه و چین، با داشتن 15 کشور همسایه (مرز خشکی 7 و مرز آبی 8) دارای سومین رتبه در سطح جهان است؟ (این در حالی است که روسیه و چین از لحاظ وسعت، اولین و چهارمین کشور پهناور جهان ، اما ایران در رتبه ی هجدهم قرار دارد).

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا می باشد